Srpen 2013

Tak zase píši

30. srpna 2013 v 12:41 | Terry |  DENÍK BLOGU
Ahoj lidi,
znovu se omlouvám, že jsem delší dobu nenapsala, neměla jsem možnost a na mobilu se mi to psát nechtělo :D :). Právě teď jsem vstávala a snídala oběd :D :). Hned jsem zasedla k počítači abych mohla za omluvu napsat článek :). Jinak důvod mé neaktivity na blogu je to, že trávím poslední dny prázdnin na chatě u babičky :). Scoty semnou bohužel jet nemohl, protože jsme pak s babičkou jeli do prahy kvůli jedné návštěvě a autobusem by mi pes asi neprošel :). A co je nového. Máme další fretku jménem Jessie, je to pěkný raubíř, ale už se začíná učit. A také jedna ošklivá událost. Před pár dněma nás opustil pejsek- irský vlkodav Jimmy. Tomu bych s dovolením teď věnovala pár slov:

Byl jsi opravdu úžasný pejsek. Důvěrný, poslušný a taky jsi byl velký mazel. U nás jsi byl takový vedoucí smečky a spolu s Charliem, Shilou a Scotym jste byli úžasná parta. Hlídači nadevše. Ještě předtím jsi ale prožíval pár let s tvojí nejlepší kamarádkou, zároveň i největší láskou - Týnou, úžasnou fenkou, se kterou jsi se o svůj báječný život dělil. Ta nás opustila před několika lety. Její ztráta tě hrozně bolela, byl jsi zklamaný, osamělý, smutný a bez chuti do života, jakoby jsi umřel s ní. Týna byla sice nenahraditelná, ale když jsme ti jako společníka koupili Charlieho, znovu jsi ožil a užíval jsi si života. Pár let jsi bez problému žil spolu s Charliem, byli jste šťastní a užívali jste života. No, po čase zase přišla štěňátka. Nebyl jsi moc nadšený, byl jsi starší a s jejich otravností, že na tebe stále skákali, lezli a kousali tě, si i párkrát zavrčel. Tvůj věk každým rokem stoupal, pořád jsi byl úžasný pejsek, milý s krásným pohledem, který se ale po čase měnil na smutný a lítostivý. Onemocněl jsi a tvá aktivita a pohyb začaly klesat. Věděli jsme, že je něco v nepořádku a jelikož ti bylo deset let, věděli jsme, že už tu s námi dlouho nebudeš. Když jsi začal čůrat krev a přestával žrát, vzali jsme tě k veterináři, který řekl, že s námi můžeš žít dál, ale že to nebude na dlouho a že ty léky, které by ti život o malinko prodloužily, nezastaví bolest a trápení. Když jsme se zeptali co je pro tebe nejlepším řešením, bylo to utracení. Útrata, to hrozné, ale naopak i vyjímečné slovo nám všem spustilo slzy. Zbyla jen otázka - Chci aby jsi tu s námi zůstal, ale nechci tě ztratit, tak co mám zvolit? Rozhodnutí převážně záviselo na mamce, která volbu útraty prostě nemohla vyslovit. Tolik let s tím nejúžasnějším pejskem, který si víc vážil své paničky, než vlastního života. Který i když nemluvil dokázal nejvíc utěšit a já jeho nejbližší mu mám za to všechno co pro mě udělal, jakou radost mi dokázal udělat jen on sám a nic za to nikdy nechtěl, ukončit život. Všechno jednou končí. A když ti injekce, která by měla být koncem, pomůže od trápení a bolesti, nezbývá nic jiného než zvolit toto kruté, ale zato nejlepší řešení. Odvedli jsme tě ven, kde jsi si po dvouch narkozách lehl a usínal. Všichni jsme byli u tebe a hladili tě, v mysli jsme se loučili a naposled si s tebou povídali. Ta třetí a poslední injekce ukončila tvé trápení, bolest přešla, trápení vyprchalo. My jsme se rozloučili a v breku od tebe byli dál a dál. Ale pořád věříme, že tu budeš navždy s námi a zůstaneš nám jak v srdci tak ve vzpomínkách, v nejkrásnějších vpomínkách. Budeme tě milovat i nadále a jsme rádi, že tam nahoře nepotkáš žádné překážky, bolesti ani trápení a že si s námi žil, dělal nám tu největší radost a poskytnul si nám pocit bezpečí. Budeš zase s Týnuškou a tentokrát už vás nic nerozdělí. Sbohem úžasný, důverný, poslušný a mazlivý pejsku. Dožil jsi se skoro krásných jedenácti let. Máme tě rádi a nikdy nezapomeneme. ♥

Kdo měl někdy psa, bude na něj vzpomínat asi po celý život. V těch vzpomínkách si člověk vybavuje i sebe: jak se stával lepším, jak ho zušlecht'ovala péče kterou poskytoval tvoru jenž mu byl bezmezně oddán a za svou věrnost nic nevyžadovalVlastně celkem nudný den

22. srpna 2013 v 20:02 | Terry |  DENÍK BLOGU
Ahojte lidi,
tohle je nejspíš první článek v rubrice Deník blogu, ale lepší na tom pro mě je, že není ani poslední. Moc návštěvnosti tady ještě nemám, ale doufám, že se časem bude zvyšovat. Budu potěšená, když si tenhle článek pár lidí přečte. S blogováním teprve začínám a vše je pro mě nové a někdy ani ne moc lehké. Tak tedy k věci, jak probíhal můj den. Dnes jsem nedělala nic vyjímečného, jsem u babičky na prázdninách. Ráno jsem si skočila do sprchy, nasnídala se a s mou sestřenkou jsme uklízeli pokoj, kde spíme a koupelnu. Do oběda jsme s Klárkou hrály karty a byli na počítači, byla docela nuda, ale to jen proto, že jksme neměli co dělat :D. Nějak ta nuda přeběhla a byl oběd- špagety. Po obědě jsme se oblékly, vzaly babiččinou fenku Funny je rasy bernského salašnického psa. Co popsat o té krásné procházce :). Snad jen to, že jsme si opravdu v klidu s Klárkou dobře popovídaly a zasmály se. Cesta kolem vody byla místy plná louží, takže jsme obě skončily s mokrýma botama :D. Když jsme přišly domů, zase jsme usedly k počítači a mastily karty, no vlastně jsme asi neměli co jiného na výběr :D. Když jsme si plně odpočinuly, nebo alespoň já, šla jsem ven na dvůr a proscvičovala s Funnynkou poslušnost. Na žádný cvičák, ani na žádné zkoušky nechodí. Všechno jsem nhějak cvičila sama. A jelikož se Scotym trénuji na ZZO, zkusila jsem s ní všechny cviky a požadavky co jsou potřeba právě pro tuhle zkoušku. Šlo jí to dobře, až na odložení za pochodu, které bylo lehce pomalejší a na aport. Správně má být aport, přiběhnout ke mně a čekat na povel paničky, že může předmět pustit, jenže když jsem jí řekla ke mně, přiběhla, pustila hračku a sedla si, takže budeme ještě pilovat, ale jak říkám, na žádné zkoušky ani cvičák se nechystáme, dělám to pro radost a taky trochu z nudy :). Potom jsem si opět zasedla k počítači a dala si zmrzku. Klárka šla uspat svojí dceru a já tu sedím až do teď a vymýšlím co nejzajímavější věty k mému nudnému dnu :D. Ještě můžu také napsat, že se moc těším domů, ne že by totu bylo strašné, ale doma je doma, Scoty je Scoty, mamka je mamka :D. Jinak se pozítří chystáme s babičkou na výlet a poté k prababičce, takže mě omluvte, že ten den asi nic nenapíšu :). Tak, snad jste se alespoň trošku pobavili, nebo jste alespoň zabili chvilku času a nudy.
Budu se zase u dalšího článku těšit!
Terry
Reklamy

20. srpna 2013 v 17:00 | Terry |  REKLAMY
Pokud by jste chtěli zveřejnit reklamu na váš blog, nebo jiné odkazy, budu ráda, když budou zveřejněny pouze v komentářích pod tímto článkem. Když budou někde jinde, automaticky je mažu. Také poprosím, aby jste nepsali řetězové zprávy a jiné zbytečné komentáře.

Spřátelení blogů

20. srpna 2013 v 16:15 | Terry |  SPŘÁTELENÍ
Tento článek se týká vás, kteří by byli rádi, kdyby se jejich blogy přátelily s mým. Ráda vaše blogy budu navštěvovat a psát komentáře minimálně třikrát týdně a budu ráda, když to samé budete dělat mně na oplátku. Co se týče podmínek, i já, jako skoro všichni ostatní, nějaké mám. Budu se přátelit pouze s blogy, které se zabývají tématy co mě zajímají, protože kdybych se spřátelila s každým, za chvíli bych to nestíhala a měla mezi vámi bordel. Doufám, že to všichni chápete.
Takže Ráda se spřátelím s blogy na tato témata:
1) Zvířata- o určitém zvířeti, proti týrání zvířat, chovatelské stanice apod.
2) Hudba- skládání písniček, hraní na určitý nástroj, o různých zpěvacích apod.
3) Kreslení- portréty, malování, kresba na papír, kresba na počítači, grafické blogy apod.
4) Spisovatelství- skládání básní, skládání písniček, různé příběhy, komixy apod.
5) Sběratelství modelů různých značek- Schleich, Breyer aj.
6) Virtuální světy- virtuální stáje, virtuální psí kluby apod.

Pokud tedy máte zájem napiště mi nejlépe do komentářů. Pokud napíšete na email, nevadí, ale zde pod článkem to bude asi nerychlejší způsob. Napište mi tam své jméno nebo přezdívku, váš blog a jeho téma. Po dokončení všeho, kolem spřátelení se váš blog bude zobrazovat v menu pod názvem Our friends. Budu se moc těšit na všechny zájemce.Plánujeme

19. srpna 2013 v 12:12 | Terry |  Plánujeme
Se Scotym teprve začínám, ale myslím, že nám to jde dobře, a že by mohlo pár zkoušek vyjít dobře :). Teď momentálně trénujeme na ZZO, tedy, na zkoušku základní ovladatelnosti. Dále bych chtěla zkusit nějaké obranářské zkoušky.


O mém zlatíčku

19. srpna 2013 v 11:48 | Terry |  O mém zlatíčku
Ke Scotymu jsem přišla zvláštně. Všechny čtyři sestřičky spolu s ním jsme sebrali pánovi, který se o ně vůbec nestaral včetně žrádla, boudy a zdravotních povinností. Vzali jsme si je domů, mamka je naočkovala a odčervila a já je všechny odblešila. Ztloukli jsme boudu a postarali se o žrádlo. Hned bylo vidět, jak jsou spokojení a s plnými pupky leží v dece. Za pár týdnů jsme sháněli zájemce a darovali jsme tři fenky do těch nejlepších rukou a nechali jsme si fenku a psa. Po čase jsme začli chodit na cvičák, mamka si převzala Shilu a já Scotyho. Scotyho povaha je žasná, ale bojácná. Strach z chlapů už asi nikdy nezmizí, ale nevzdáváme to. Mám ho ráda jaký je a ať bojácnost zmizí nebo ne, budu ho mít ráda pořád stejně. S poslušností je na tom perfektně, nic ho nikdy nezaujalo víc, než to, že na něj volám. Vždy přiběhl ať měl před sebou cokoli zajímavějšího. Moc rád si hraje a moc rád nahlas krká, čuňátko :). Vodu moc rád nemá, sám by do ní nevlezl. Musel by tam jít jiný pejsek, nebo já. Zúčastnila jsem se s ním už dvou táborů, které jsme si naplno užili! Měla bych se asi zmínit i o těch základních údají. Je to Německý ovčák vlkošedé barvy. Je narozený 8.7. 2012. Zatím žádné zkoušky nemáme, ale určitě se o nějaké pokusíme. Zatím se plně snažíme zbavit Scotyho zbytečného strachu.
O mně

19. srpna 2013 v 10:59 | Terry |  O mně
Tak, abychom se seznámili, napíšu vám pár vět o mém životě. Mé jméno je Tereza, ale budu ráda, když mě budete oslovovat Terry. Žiju v krásném rodinném domečku spolu s maminkou, s jejím přítelem a mladší sestrou. Naše domácnost obklopuje zaokrouhleně asi třicet zvířat- kočky, psi, rybičky, králíci, fretky, kozy a jeden skoro osmiletý osmák. My s mamkou pro zvířata doslova žijeme a jsou pro nás štěstím. Moje mamka má chovatelskou stanici koček plemene Cornish rex, Devon rex a Siamská kočka, ale ta zatím žádné vrhy nemá. Tyto kočky jsou pro alergiky, ale nepleťte si je se Sphynxem, naše kočky mají krátkou srst. Doporučuji vám plemeno Cornish rex, které je s povahou na úrovni pejska. Je to úžasné plemeno kočky, pro mě nejúžasnější. Sama mám v pokoji jednu bohužel třínohou kočičku Shmucci, se kterou se nikdy nenudím. Máme i webové stránky, kde se dovíte vše podstatné spolu s kontaktem na mamku-
www.sweetprincess.wbs.cz. Tak, teď přejdeme zase ke mně. Mé zájmy jsou pejskaření, jezdectví, zpěv, hra na klavír a kytaru, kreslení a fotografování. Už asi není co říct, snad jen, aby jste se na mém blogu bavili a měli úsměv na tváři.